You are here

МИНИСТАРКА СОФРОНИЈЕВИЋ ОДРЖАЛА САСТАНАК СА ДЕЛЕГАЦИЈОМ КИНЕСКЕ ПРОВИНЦИЈЕ ХЕБЕИ

Министарка грађевинарства, саобраћаја и инфраструктуре Александра Софронијевић одржала је данас састанак са делегацијом кинеске провинције Хебеи, на челу са вицегувернерком провинције Ђин Хуи. Разговарало се о резултатима стратешког партнерства између Републике Србије и Народне Републике Кине, као и о могућим потенцијалним улагањима кинеских компанија у развој логистичког центра у Србији, што би представљало још једну конкретну реализацију пројекта у оквиру иницијативе „Појас и пут“.

Министарка Софронијевић је истакла значај унапређења железничког теретног саобраћаја на релацији Кина – Европа преко Србије, као и могућности да наша земља постане кључно чвориште у овом логистичком каналу, што ће додатно ојачати економску и трговинску сарадњу између кинеске провинције Хебеи и Србије.

„Одлични односи председника Републике Србије Александра Вучића и председника Народне Републике Кине Си Ђинпинга омогућавају да наша сарадња из године у годину постаје све боља и успешнија. Кина је искрени пријатељ Србије и заједно градимо јаке економске везе које доприносе напретку и модернизацији наше земље. Улагања кинеских компанија, као што је ХБИС, чије седиште је управо у провинцији Хебеи, представљају снажан стуб овог заједничког развоја и пројеката у оквиру иницијативе „Појас и пут“, нагласила је министарка Софронијевић.

Провинцију Хебеи, као једну од економски најснажнијих регија Кине, карактерише импресивна годишња стопа раста и велика улагања у развој нових технологија и индустрија, што представља додатни импулс за јачање и дугорочну сарадњу између Србије и Кине.

Министарка Софронијевић исказала је захвалност кинеској страни на подршци и поверењу, наглашавајући да ће сарадња Србије и Кине и у будућности бити пример успешног међународног партнерства која доприноси заједничком економском развоју.